Сімейні династії РІПТу

Колектив, в якому працюєш, для багатьох з нас стає другою сім'єю. А іноді ці поняття об'єднуються: в деяких сім'ях загальними стають не тільки радощі і проблеми, але ще і робота.
Сьогодні говорити про трудові династії просто непристойно: йдуть в небуття підприємства, яким віддали роки своєї біографії батьки і діди. Тим радісніше бувають виключення.
Самою старшою трудовою династією РІПТу за правом вважається подружжя Гнідченко-Харченко. Їх загальний трудовий стаж у РІПТі вже перевалив за сторіччя. Один з перших випускників технікуму, Федір Павлович Гнідченко віддав рідному учбовому закладу 48 років, працюючи і викладачем, і методистом, і заступником директора. Марія Миколаївна Харченко живе життям РІПТу без малого 60 років. Більш півстоліття віддала вона викладацькій роботі, а сьогодні, не дивлячись на роки і стан здоров'я, вона продовжує люблячи охороняти музей історії технікуму. Ця маленька жінка – сама вже – частина історії і приклад для молодшого покоління.
Олена Михайлівна і Микола Петрович Булгакови пропрацювали у РІПТі по 37 років кожний. Після закінчення університету молодий викладач суспільних дисциплін Олена Михайлівна прийшла працювати в технікум, так і залишилась тут на все життя. Микола Петрович почав працювати лаборантом ще в студентські роки. За життєвим і професійним досвідом йшов працювати на шахту, але доля незмінно повертала його в РІПТ. Якийсь час Микола Петрович працював заступником директора по виробничому навчанню, але його небайдужий характер незмінно приводив його до учнів, у виробничі майстерні. Микола Петрович – один з кращих майстрів виробничого навчання.
Сім'я Ольги Федорівни і Володимира Івановича Вариводових народилася в стінах технікуму. Разом вони вже більше 30 років – ще із студентської лави. Майже стільки ж Володимир Іванович працює в технікумі. Він завжди відрізнявся активною життєвою позицією, тому знаходився в самій гущавині роботи з молоддю. Два останні десятиріччя – на посаді заступника директора по виховній роботі. Дванадцять років тому повернулася в рідний колектив і Ольга Федорівна. Зараз вона працює майстром виробничого навчання, викладачем. Енергійна і швидка, вона все робить разом зі своїми вихованцями, не соромиться не тільки навчати інших, але і самій вчитися.
Міцно пов'язана з технікумом і педагогічною роботою і сім'я Богачових. Академік Василь Іванович Богачов – один з самих відомих випускників технікуму. Він і сьогодні «у верстата», тобто за кафедрою – готує майбутніх інженерів-економістів в Луганському аграрному університеті.
Молодший брат, Петро Іванович Богачов, теж має більше 40 років педагогічного стажу. Він працював і керував різними учбовими закладами профтехосвіти в області. В 1985-у році повернувся в Рубіжанський індустріально-педагогічний технікум, де і сьогодні працює заступником директора по учбовій роботі. 36 років пропрацювала майстром виробничого навчання в учбових закладах міста його дружина – Ганна Микитівна. Пішли стопами батьків і діти: дочка Ірина Петрівна 18 років віддала підготовці кваліфікованих робітників в системі профтехосвіти, син Сергій Петрович теж 8 років пропрацював майстром виробничого навчання, викладачем, заступником директора по учбово-виробничій роботі. Загальний стаж роботи сім'ї Богачових в системі профтехосвіти склав 102 роки.
34 роки (з них 22 роки у РІПТі) склав педагогічний стаж Івана Ілларіоновіча Ефіменко – викладача технічної механіки і матеріалознавства. Сюди ж він привів і сина – молодого фахівця, який почав працювати викладачем профілю підготовки «Зварювальне виробництво», що недавно відкрився, і ось вже 26 років Віктор Іванович учить майбутніх технологів зварювального виробництва.
Керівник фізвиховання Євгеній Михайлович Ефімченко – теж з когорти випускників РІПТу. Працював тренером, викладачем. Останні роки очолює спортивну роботу технікуму. Його молодша дочка закінчила РІПТ (перший випуск спеціальності «Соціальна робота»), потім університет, і ось вже три роки Євгенія Євгеніївна Ефімченко працює викладачем спеціальних дисциплін спеціальності «Соціальна робота».
Майже 80 років на двох складає педагогічний стаж подружжя Борисових: Анатолій Михайлович викладає фізичне виховання в технікумі, а його дружина Антоніна Федорівна без малого чотири десятки літ вивчала українській мові і літературі вчиться ПТУ-5.
38 років викладає педагогіку майбутнім майстрам виробничого навчання Тамара Юріївна Болдирева. 10 років тому, з відкриттям нового профілю підготовки «Організація і регулювання дорожнього руху» прийшов в технікум з виробництва її чоловік – Володимир Борисович Шариш. Свій багатий виробничий і життєвий досвід він і сьогодні передає майбутнім транспортникам. Майже п'ятнадцять років працює у РІПТі викладачем хімії і його дочка – Наталія Володимирівна Шариш.
Практично все життя Бориса Васильовича Сараєва, колишнього директора технікуму, а нині викладача будівельних дисциплін, теж пройшло у РІПТі. І ось вже 10 років тут же працює його донька – Олена Борисівна Дівенко.
Куди б не закидало життя колишнього випускника технікуму, командира будзагону Миколи Івановича Жира, він незмінно повертався в рідні стіни. Коли в технікумі відкривався новий профіль підготовки «Обслуговування і ремонт електропобутової техніки», у адміністрації не було сумнівів – потрібно запрошувати на роботу Миколи Івановича. Тому що він може починати нову справу практично «з нуля». Рідний учбовий заклад батька став і місцем роботи його дочки – Сніжани Миколаївни Бервено.
Багато випускників минулих літ і педагоги пам'ятають чудові сімейні пари подружжя Міщенко: ветерана Великої Вітчизняної війни, викладача гірських дисциплін Станіслава Олексійовича і Олени Михайлівни, викладача математики; Варвари Петрівни і Дмитра Івановича Білоусових, викладача української мови і майстра виробничого навчання.
Багато років пропрацювали в технікумі Марія Христофорівна Евстігнєєва – завідуюча заочним відділенням, викладач креслення і її чоловік Микола Іванович, інструментальник учбових майстерень. Більше 10 років пропрацювала викладачем креслення і їх дочка – Ольга Миколаївна Шелегеда, що прийшла на роботу по стопах батьків.
Багато хто пам'ятає викладача будівельних дисциплін, багато років що пропрацював заступником директора по учбовій роботі, яскравої людини, поета Олександра Івановича Дубровіна. Його дочка Ольга Олександрівна Трофімова стала тим, хто продовжує педагогічці династії: 27 років викладала креслення. Закінчили педагогічні учбові заклади і її діти: син Антон – будівельне відділення РІПТу, а дочка Ганна – Харківську інженерно-педагогічну академію.
Романцова І.В.

Вперед Індуси

рипт

Кiлькiсть переглядiв: 1390

ЗАПРОШУЄМО НАВЧАТИСЬ ДО НАШОГО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ!

Дата останньої зміни 15 Вересня 2021

Фотогалерея